TINKAMAI PARINKTAS KATILAS – SMARKUS KURO TAUPYMAS !

Kaip pasirinkti katilo galingumą pagal namo plotą?

Nustatydami katilo galingumą atsižvelgiame į apšildomo namo plotą ir į jo gebėjimą išlaikyti šilumą. Norint apšildyti energiją taupančius namus, kurių plotas mažesnis nei 200 m2, turėtų pakakti apie 10 kW katilo. Namai pastatyti pagal senesnę technologiją reikalauja galingesnių šildymo sistemų. Visos abejonės išsisklaido atlikus pastato energetinį auditą.

Katilų pardavėjai neretai siūlo pirkti 30 kW katilą 200 m2 ploto namui. Kodėl toks skirtumas?

Energiją taupančiam namui 10kW katilo pilnai užtenka. Pardavėjų, didinačių optimalią katilo galią, pasiūlymai atsiranda greičiausiai dėl produkto neišmanymo arba dėl kai kurių gamintojų sąmoningo produktų parametrų didinimo.

Kaip išspręsti itin mažos katilinės ar jos nebuvimo problemą?

Reikėtų ieškoti mažo granulinio katilo, kuris puikiai pritampa net butuose. KOSTRZEWA katilai Mini Bio, kurių galingumas siekia 10kW nereikalauja atskiros katilinės patalpos ar ventiliacijos. Juos sėkmingai galima įrengti vonios kambaryje, virtuvėje ar prieškambaryje. Tačiau yra specialios sąlygos: būtina yra prieiga prie dūmtraukio bei draudžiama laikyti degiąsias medžiagas arti katilo.

Ar katilo Mini Bio įrengimas bute sukelia nepatogumų?

Mini Bio garantuoja švarą patalpoje – besinaudojant šiuo katilu išvengsite nemalonaus purvo būdingo kūrenant anglimi. Mini Bio veikimą galima palyginti su dujiniu katilu, kuris praktiškai nereikalauja aptarnavimo, kadangi pats užsidega ir užgęsta priklausomai nuo šilumos poreikio. Vienintelį darbą, kurį reikia atlikti įrenginio naudotojui yra viršutinės kuro talpos užpylimas granulėmis (kas 3-14 dienų) bei nešvarumų šalinimas iš pelenų dėžės.