AKUMULIACINĖ TALPA NAMUI SU KELIAIS VONIOS KAMBARIAIS

Vienos šeimos namams su keliais vonios kambariais ir katiline, kur įrengtas mažo galingumo katilas, naudingas būtų akumuliacinės talpos įrengimas. Jos dėka namuose niekada nepritrūks karšto vandens rytais ir vakarais, t.y. piko metu.

Energiją taupančiam namui apšildyti pakanka 10 kW katilo, tačiau toks įrenginys nėra pajėgus greitai pašildyti didelį kiekį buitinio vandens. Karštą vandenį geriausia sandėliuoti ir naudoti bet kuriuo patogiu metu.

Akumuliacinė talpa veikia kaip hidraulinė sankaba ir šilumos rezervuaras. Tai pakankamai didelė, gerai izoliuota talpa, pripildyta tuo pačiu vandeniu, kuris šildomas katile ir teikia šilumą per radiatorius. Talpos viduje instaliuojamas papildomas rezervuaras karštam buitiniam vandeniui – šiomis atsargomis galėsime naudotis  kuomet prireiks daugiau vandens. Nors toks paprastas sprendimas negarantuoja kuro taupymo, tačiau suteikia didelį patogumą esant svyruojančiam šilumos poreikiui.

Daugiau sutaupyti galima naudojant vadinamą multivalentinį kaupiklį, kuris gali saugoti šilumą iš kelių skirtingų šaltinių, pvz. katilo, saulės kolektorių, židinio. Išsaugotą šilumą galima panaudoti buitinio vandens pašildymui, radiatoriams ar grindiniam šildymui.

Akumuliacinės talpos veikimo principas yra paremtas unikalia vandens savybe saugoti šilumą savo nedidelėje apimtyje bei sluoksniuotu temperatūrų išsidėstymu. Karštas vanduo renkasi talpos viršuje, kadangi yra lengviausias. Į apatinius sluoksnius krenta šalčiausio vandens dalelės. Vanduo akumuliacinėje talpoje yra šildomas nuo viršaus ir nuo viršaus semamas – kaip buitinis karštas vanduo arba namo šildymui skirtas vanduo. Tai leidžia imti iš talpos gana karštą vandenį net tada, kai šilumos sluoksnis yra palyginus siauras. Saulės kolektoriai jungiami prie apatinės akumuliacinės talpos dalies, kas leidžia efektyviai išnaudoti jų potencialą.

Akumuliacinės talpos dydis turi būti parinktas priklausomai nuo namo šilumos poreikio ir nuo jo gyventojų karšto vandens poreikio.  Pasiūloje rasite nuo kelių iki kelių tūkstančių litrų talpos rezervuarus. Akumuliaciniai įrenginiai puikiai pasitvirtina trumpalaikio apgyvendinimo pastatuose: kaimo turizmo sodybose, apartamentuose ir viešbučiuose t.y. visur, kur buitinio karšto vandens poreikis yra svyruojantis.

Akumuliacinės talpos yra labai paplitusios Vakarų Europoje. Mūsų šalyje vis daugiau namų savininkų ryžtasi įsigyti šį įrenginį, kuris leidžia jiems saugoti perteklinę šilumą, pagamintą viršijant momentinį šilumos poreikį, o taip pat sujungti kelis skirtingus šilumos šaltinius į vieną instaliaciją.