Granulės

granules
Granulės (angl. pellets) – tai apdorotos medienos atliekos (pjuvenos, drožlės, skiedros), supresuotos dideliu slėgiu. Šis procesui nėra naudojamos jokios klijuojančios medžiagos, o tik medienoje esančio lignino savybės.

skaityti toliau >>>

 

 

 

 

Kitos biomasės rūšys

owies_miniBiomasės ir iškastinio kuro palyginimas

Energetinis biomasės vertinimas, įprastinių kuro rūšių fone, visų pirma yra susijęs su energine verte, drėgmės, pelenų ir lakiųjų dalelių kiekiu.
skaityti daugiau >>>

 

Biomasės kuro savybės

Platus biomasės drėgnumo spektras ir mažas jos energinis tankis – tai didžiausios šio kuro problemos. Jos sukelia tam tikrų techninių problemų, apsunkina transportavimą ir sandėliavimą. Be to, susmulkintos biomasės laikymas gali turėti neigiamų pasekmių dėl padidėjusio medžiagos migrobiologinio aktyvumo.
skaityti daugiau >>>

 

Medienos biomasė

Dažniausiai naudojamas medienos kilmės kuras yra gabalinės formos mediena. Jos deginimui pakanka krosnies su groteline pakura, sujungta su šilumokaičiu. Deja, tokie sprendimai reiškia mažą efektyvumą ir nesuteikia galimybės reguliuoti oro srauto, kuris yra esminis degimo procese.
skaityti daugiau >>>

 

Avižos

Avižos, kaip energinis kuras, įgyja vis daugiau šalininkų. Nepaisant to, kad mūsų visuomenėje tebeegzistuoja labai stiprus mentalinis barjeras, kurį lemia didelė javų grūdui jaučiama pagarba, vis dėlto ekonominė situacija ir augantis ekologinis sąmoningumas pamažu didina avižoms deginti pritaikytų instaliacijų naudotojų skaičių. To rezultatas – pasitenkinimas pagerėjusia namų ūkio ekonomine padėtimi ir komfortu, naudojantis automatizuotu, aukšto efektyvumo katilu.
skaityti daugiau >>>

 

Šiaudai

Per metus Lenkijos žemės ūkyje yra gaunama apie 30 mln. tonų šiaudų. Dešimtmečiais šiaudai buvo naudojami daugiausiai gyvulininkystės poreikiams, kaip pašaras ir kraikas. Mažėjant galvijų bandoms, nuo 1983 metų šiaudų surinkimas viršija tą paklausą, kurią lemia gyvulininkystės pajėgumai.
skaityti daugiau >>>

 

Energiniai augalai

Energinių augalų derlingumas yra keliskart didesnis nei šiaudų, liekančių po javų ar rapsų derliaus nuėmimo. Iš vieno hektaro kasmet galima gauti net 30 tonų sausos masės.
skaityti daugiau >>>

 

Biomasės naudojimo privalumai

Biomasės naudojimo energijos gavimo tikslais idėja turi tiek savo šalininkų, tiek oponentų. Pastarieji pabrėžia, kad biomasės gavimas, transportavimas ir apdorojimas yra susijęs su ženklių įprastinio, neatsinaujinančio kuro kiekių suvartojimu, kas suardo uždarą anglies dvideginio apytakos ratą ir kenkia ekologiniam šių veiksmų rezultatui.
skaityti daugiau >>>

 Kostrzewa granuliniai katilai